Huta „Oława” jest oddziałem spółki ZM SILESIA SA wchodzącej w skład Grupy Impexmetal. Historia naszej firmy sięga połowy XIX wieku. Pierwsze informacje o produkowanej w Oławie bieli cynkowej pochodzą z 1845 roku (więcej w dziale Historia).
Obecnie jesteśmy największym w Polsce producentem tlenków cynku, ołowiu i kadmu. Nasze produkty są wykorzystywane w przemyśle gumowym, ceramicznym, farmaceutyczny. Wytwarzamy komponenty niezbędne do produkcji baterii i akumulatorów, mieszanek paszowych oraz farb i lakierów. W naszej ofercie znajdują się również produkty dla hutnictwa szkła kryształowego.
U podstaw sukcesu Huty „Oława” leźą poszukiwanie innowacji i dbałość o ciągły rozwój. Stale udoskonalamy procesy produkcyjne, rozszerzamy ofertę produktów i kontynuujemy tradycję produkcji najwyższej  jakości wyrobów. Stawiamy także na najwyższą rzetelności w kontaktach handlowych.
Nasze wysiłki zostały wielokrotnie dostrzeżone i nagrodzone medalami zdobywanymi na licznych wystawach. Posiadamy również świadectwa kwalifikowanych dostawców otrzymane od światowych koncernów z branży gumowej, ceramicznej i szklarskiej.
Troskę o wysoką jakość produkcji, a także zaangażowanie w ochronę środowiska potwierdzają liczne certyfikaty, jakie posiada nasza firma.
Każdego dnia dostrzegamy nowe wyzwania, jakie stawia nam rynek. Wiemy, że dzięki doświadczeniu, wiedzy i nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie im sprostać, co przekłada się na wysoki poziom satysfakcji naszych Klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

Rozbudowa modelowego stanowiska badawczego / wdrożenie wyników z programu GEKON II - GENERATOR KONCE...

13 Marzec 2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Rada nadzorcza zaakceptowała plan wydatków związany z wdrożeniem certyfikatu FAMI Qs. Termin wdrożen...

28 Listopad 2012 CZYTAJ WIĘCEJ

Trwają testy przemysłowe celem uzyskania produktu o optymalnych parametrach fizycznych (twardość)....

28 Listopad 2012 CZYTAJ WIĘCEJ