Huta „Oława” jest oddziałem spółki ZM SILESIA SA wchodzącej w skład Grupy Boryszew. Historia naszej firmy sięga połowy XIX wieku. Pierwsze informacje o produkowanej w Oławie bieli cynkowej pochodzą z 1845 roku.

Obecnie jesteśmy największym w Polsce producentem tlenków cynku i ołowiu. Nasze produkty są wykorzystywane w przemyśle gumowym, ceramicznym, farmaceutyczny. Wytwarzamy komponenty niezbędne do produkcji baterii i akumulatorów, mieszanek paszowych oraz farb i lakierów. W naszej ofercie znajdują się również produkty dla hutnictwa szkła kryształowego.

U podstaw sukcesu Huty „Oława” leżą poszukiwanie innowacji i dbałość o ciągły rozwój. Stale udoskonalamy procesy produkcyjne, rozszerzamy ofertę produktów i kontynuujemy tradycję produkcji najwyższej jakości wyrobów. Stawiamy także na najwyższą rzetelności w kontaktach handlowych.

Nasze wysiłki zostały wielokrotnie dostrzeżone i nagrodzone medalami zdobywanymi na licznych wystawach. Posiadamy również świadectwa kwalifikowanych dostawców otrzymane od światowych koncernów z branży gumowej, ceramicznej i szklarskiej.

Troskę o wysoką jakość produkcji, a także zaangażowanie w ochronę środowiska potwierdzają liczne certyfikaty, jakie posiada nasza firma.

Każdego dnia dostrzegamy nowe wyzwania, jakie stawia nam rynek. Wiemy, że dzięki doświadczeniu, wiedzy i nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie im sprostać, co przekłada się na wysoki poziom satysfakcji naszych Klientów.